Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Luftfuktare 10392725



*

nr 1039 2725


Luftfuktare

5 pcs, ceramics, 1950s, height: 24 cm,


5 st, keramik, 1950-tal, höjd: 24 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday May 23 2016
at 18:10:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/5 15:46:58 1      200 kr
20/5 13:16:03 2      150 kr
20/5 13:16:03 1      200 kr (Robot)
21/5 08:25:13 3      250 kr
23/5 16:08:41 1      300 kr
23/5 16:12:22 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik luftfuktare
  • 6538 EGG WARMER
    Italien + pot with a lid, (hund). Height: 19-20 lä..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:03
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:19
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:13
  • 6166 DISH
    4 pcs, China/Japan. Diameter: 21-41,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57
  • 6643 DISH
    Mateus, Porutgal, porcelain. Diameter: 42 cm,
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:31
  • 6644 DISH
    med hänklar, Agneta Livinj, keamik. Diameter: 35 cm,
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:02




Ladda ner broschyr